Jméno:   Heslo:  
registrace
  
 
home   o fanaticos

Proč se na Slovácku najdou takoví, co fandí Baníku?

neděle, 03.10.2010 22:41
images/blog/3468.jpg

Možná jste si všimli, že čas od času se vynoří někdo, kdo je ze Slovácka a fandí Baníku. Když přijedete na ostravské Bazaly, kde se v dobrém počasí „tísní“ 4000 diváků, a to ve městě s více jak 300 000 obyvateli, tak si říkáte, kde jenom jsou?

Podobné články

Pamatuji si dobu, kdy na Bazaly chodilo 2 000 lidí a v nedaleké Opavě 12 000 a nebylo to nic divného. Pak přišel konec Opavy a baníkovský boom. Každý chtěl být součástí pokřiku „Baník pičo!“. Hrálo se o titul a koho nezajímala sprostá slova a titul, tak se vzhlédl v agresivitě. Když se to sečte, tak máme několikrát v řadě vyprodané Bazaly, kterými se nesl pokřik „Baníčku my jsme s tebou, neopustíme tě…“

I v dnešní době naleznete Baníkovce ze Slovácka, kteří nechtěli převléct kabát, i když už Baník není IN. Kolikrát ti dotyční na Bazalech nikdy nebyli, ani neví, v kolik Baník hraje a s kým, natož znát nějaké to jméno ze sestavy, ale jsou to přeci zapřisáhlí Baníkovci, kteří nepotřebují vědět, že Svěrkoš již v Baníku nehraje a Lička to samé… Naštěstí na Slovácku je mladých Baníkovců čím dál méně.

Pár důvodů, proč se i na Slovácku najdou Baníkovci. Koho napadá něco dalšího, tak doplňte.

- Začali fandit Baníku v době, kdy se tu liga nehrála, teď už nechtějí převlékat kabát.
- Slovácko jim nenabízí dostatečné množství třetích poločasů.
- Rádoby chuligáni, kteří se potřebují skrýt za velkou silnou bandu.
- Mají na Severu rodinu, takže mají k Baníku nějaký vztah.
- Tvrďácí, kterým se líbí Slovo BANÍK a chcou ho prostě jenom tak vyřvávat.
- Bývalí mladí hráči 1.FCS, kteří se neprosadili v akademii a jejich láska ke Slovácku se změnila v nenávist na tolik silnou, že musí prostě fandit někomu jinému, tak si vybrali Baník.

Koho napadají další důvody, tak doplňte.

Mr. Fulham - zobrazit další články uživatele
Přidejte do blogu fanoušků také svůj článek!


Share |
Jméno Heslo
text
 • Pecan - 05.10.2010, úterý, 17:23

  Fandit Baníku ještě není tak hrozné, spíš bysme měli řešit, proč se v našem regionu najdou lidi, kteří fandí spartě, která je přímo zodpovědná za to, že zdejší klub málem zanikl.

 • Mr. Fulham - 05.10.2010, úterý, 08:37

  to MaroFCB: Ono se to lámalo v době, kdy se klub stěhoval na stadion do UH a to byl rok 2003, takže právě v době, kdy byl Baník v laufu. Bylo mraky fanoušků, kteří říkali, že nikdy nebudou Synotu (Slovácku) fandit, ale nakonec své stanovisko přehodnotili. Vznikl regionální klub, který teď má fanoušky z celého regionu e ne jenom z jednoho města. Přitom žabomyší války jsou tu na úrovni měst běžné :-), ale už se netahají na fotbal na náš útulný stadionek.

 • Mr. Fulham - 04.10.2010, pondělí, 18:10

  to bymbac: Nikoho tím neovlivním. Určitě né ty, co už si ten svůj tým vybrali, ale dá se o některých říct, že není fanda, jako fanda... Co se ovlivnit dá, tak jsou určitě mladí hráči z akademie. To mě mrzí nejvíc, že někdo kvůli tomu, že se neprosadí ve Slovácku začne z trucu fandit někomu jinému, respektive fandí všem jenom ne Slovácku. Tento článek jsem umístil do blogu záměrně. Jsou to obyčejné tlachy :-)

 • eLucky - 04.10.2010, pondělí, 16:46

  to bymbac: proc by mel nekoho ovlivnovat... od toho je blog fans... at si to kazdy prebere jak chce...

 • bymbac - 04.10.2010, pondělí, 16:03

  a koho tim oblivnis ze napises takovy clanek?

 • maroFCB - 04.10.2010, pondělí, 16:00

  fulham : nejlepší je , je vůbec neřešit :) ... Ono SM a UH se spojilo okolo roku 2000 ne ? To máš 3,5 roku před mistrovskou sezónou na kterou si tu parkrát odkazoval :) .... Ono já ty lidi trochu i chápu ,že nepřilezou do kotle i když je to tam bere. Já přímo z Ovy nejsem a kdybych si měl představit ,že by se mělo moje město spojit s vedlejším městem ,s kterým se tu málo kdo má rád tak bych tam asi taky nevlezl :D. Buď aspoň rád ,že si vybrali Baník a ne Spartu :D.............. BABU : spíše doplací na tu jednu megavydařenou sezónu ,kterou nám každý předhazuje. Brno a Praha jsou ještě daleko větší a nikdo jim nepředhazuje ,že jejich návštěvy 3-6k jsou směšné až trapné. Nejlépe počet věrných jde podle mě poznat podle výjezdu ;)

 • RNA - 04.10.2010, pondělí, 15:59

  3700 je hodně málo, výjezdama se Baníku nemožeme zatím rovnat, ale včera stačilo 200 lidí a rovnali jsme se jim doma. Samozřejmě, že když dojede na Slovácko 1000 baníkovců (spousta z nich je kdovízkama), tak nás přeřve, to je jasné, jinak já osobně uznávám mnohem víc Opavu, co se týče fans, jinak ju ale nesnáším stejně jako vy :-)

 • KEIKIN - 04.10.2010, pondělí, 14:15

  Další důvod: borci se ožerou a pak jim přijde chlapácké zařvat si Baník pičo. Slýchávám to celkem často, ale dle mně je to spíš taková hláška, než procítěné upřímné vyznání se svému klubu...

 • Mr. Fulham - 04.10.2010, pondělí, 14:13

  maroFCB: Jistě že není nic špatného na tom, že někdo mimo region se hlásí k Baníku. my už taky registrujeme fanoušky z Plzně, Mladé Boleslavi, Hradce Králové, Brna, Olomouce, Mostu atd. a jsme rádi. Na druhou stranu bych byl nerad, kdyby to byla jen „naplavenina“. Slovácko si muselo projít složitým obdobím, kdy ne každý skousl spojení dvou rivalů (SM a UH) a de facto v obou táborech najdeš lidi, kteří z trucu začali fandit Baníku a nazývají se Baníkovci. Fans scéna na Slovácku šla za poslední roky navrch a tito lide sedí při zápasech Slovácka na tribuně A a 80 minut čumí na to co se děje v kotli, ale jejich ješitnost jim nedovolí, aby do toho kotle přišli, i když by si to tolik přáli. Pak je potkáš a tvrdí ti jak pro ně je jenom Banik a nic jiného, a když se jich zeptáš, kdy a s kým zítra Baník hraje, tak neví :-) Mohli v sobotu být na Bazalech v sektoru domácích, ale to ne. To jsou jenom keci a nic. Taky znám borca, který bydlí u nás v regionu, ale deset let jezdí na Baník v časech dobrých i zlých a to si zaslouží respekt! Proti Baníku nic. Spíš je to bráno jako varování před naplaveninou.

 • Babu - 04.10.2010, pondělí, 14:07

  Takoví, co nevíja, kde a s kým baník hraje, nejsů fanoušci, ale sráči, ti nás nemosí zajímat :)) jinak MaroFCB: ne, na Ostravu mně opravdu návštěva 3700 přide Hodně malá.. spíš ostudná.. ale je to tím, že baník má prostě moc vandrákových fans a doplácí na vlny oblíbenosti ;)

 • FCSFRED - 04.10.2010, pondělí, 13:55

  *Slovácko

 • FCSFRED - 04.10.2010, pondělí, 13:54

  Takový lidi přesně nemám rád..Mám tolik známých lidí, kteří sa hlásijá k FCB, ale v životě na něm nebyli, nevijů s kým hrajů (vědí maximálně, že hrajů ze Slováckem, když nahodím téma Slobácko-Baník)..Dokonca když hrál Baník o titul minulů sezónu, tož to ani nevěděli:-)

 • maroFCB - 04.10.2010, pondělí, 12:24

  co řešíte chlapi :) ... zmínění lidi co neví ,že svěrky už není v FCB se nedají považovat za fans. A že se u vás najde pár lidí co fandí baníku , no a ? to se najde i v Liberci , K.Varech, Chebu atd. Navíc posledních x zápasů co se hráli u vás tak byli chachaři více slyšet a to fanaticos uznalo i v reportech , tak třeba se jim to líbílo =) .... k těm poznámkám na návštěvnost a věrnost !! Dva kola dozadu byl baník jasně poslední , prohrál 7 zápasů v řadě , vypadl v poháru , pořád platili cypaté karty fanouška takže horší už to být nemohlo a přišlo na HK 3700 lidí , mě to zrovna málo nepřijde :). O kolo později se hrálo na Bohemce a z Ostravy jelo přes 3/4 republiky podpořit svůj POSLEDNÍ baník 537 fans :) !!! A to si všichni platili celou cestu poctivě ze svého ( kéž bysme měli výjezdy za kilo jak vy ) ... Kolik přijelo vás teď do Ovy ? 200 ? a to jste útočili na 2.místo v tabulce a měli jste to ani ne 2 hodky busem ;). Každopádně to nemění nic na tom ,že si mě slovácko dostalo svými choráli , kéž by takové chorály mělo i fcb :))

 • eLucky - 04.10.2010, pondělí, 11:02

  Takto zevseobecnovat ted urcite nemozem. Jak psal Carlos, tak nekteri v Ove makali/studovali a vjelo jim to pod kůži tak, že i teď jezdí kdy mohou na výjezdy i na domácí zápasy Baníku. Příkladem može byt právě Troska, který je ze Šumic a pracuje tuším v Brně. Před takovýma lidima naopak smekám, protože i přes nemalé překážky jdou za hlasem svého srdce.

 • Švagr - 04.10.2010, pondělí, 10:59

  Né že bych baníku přál sestup, ale návštěva druholigových vod by byla zajímavou zkouškou odvahy pro jeho příznivce.

 • RNA - 04.10.2010, pondělí, 01:03

  njn, šak sme se o tom dneska bavili, o té Opavě a Ostravě, Opava jezdila v 90.letech do Ostravy ve 4000 lidech a celková návštěva na ten zápas byla 5500! Návštěvnost zápasů Baníku v 90.letech se pohybovala kolem 2000 diváků, kde najdeme extrémy v podobě 5 zápasů s návštěvností 200 lidí! to jsou lehce ověřitelná fakta v historii gambrinus ligy na stránkách fotbal.cz, kdežto Opava vyprodala svůj 12 000 stadion pokaždé. Opava vždycky byla fotbalová (bohužel pro ni se tam staly věci, které je na delší čas pohřibly) Baník je módní trend

 • Buchlovjak - 03.10.2010, neděle, 23:49

  to je prostě volovina a nenapadá mě nic na doplňení... V Ostravě jsem prožil několik let a mám k ní docela silnou vztah, ale sympatizovat s ní můžu jednoznačně až po Slovácku. A to jsem byl několikrát jen tak na Bazalech na fotbale...především proti Spartě a taky Spartaku Moskva...a to jsem si i lecos zakřičel...ale to opravdu jen sporadicky, pač mě to z huby nelezlo dobře :-)...každopádně něco jako "módnost" fandění nesnáším...

 • juancarlos - 03.10.2010, neděle, 23:12

  znáš ještě pár těch straších(40 a víc let)spíš z dob minulých,kteří se tam učili nebo makali na šachtě a tak jim to vjelo pod kůži.

Další články:
14.11.2010, neděle, 15:05 - Typické či netypické? Aneb zas přijela Sparta! - autor Babu
14.11.2010, neděle, 11:07 - Vyhlášení ankety - autor Šovkovskij
13.11.2010, sobota, 10:38 - Výjezd do Mladé Boleslavi aneb Tři body! - autor Šovkovskij
08.11.2010, pondělí, 01:41 - Nebyli jste v Boleslavi? Škoda. - autor Valheru
06.11.2010, sobota, 12:57 - Moderní fotbal - autor Mara.Jarosov
VIDEA
Další články
Dojmy fanoušků po zápase s Plzní 16.10.2011, neděle, 21:13  
  Dojmy fanoušků po zápase s Plzní
Ve středu fandíme za Libora! 10.05.2016, úterý, 11:00  
  Ve středu fandíme za Libora!
“Fandíte slušně,“ vyzdvihuje fanoušek Jablonce 01.10.2011, sobota, 22:16  
  “Fandíte slušně,“ vyzdvihuje fanoušek Jablonce
BLOG FANOUŠKŮ
1. FC Slovácko získalo významn... 30.10.2020, pátek, 11:02  
  1. FC Slovácko získalo významn...
Slovácko výrazně posiluje aneb... 01.04.2018, neděle, 13:44  
  Slovácko výrazně posiluje aneb...
přidej vlastní článek
DISKUSE
05.11.2020, čtvrtek, 16:42 - Šovkovskij
Děkuji, za pozitvní (komentáře), jsem velice rád!:-)
02.11.2020, pondělí, 20:29 - Rado
vtipný aprílový článek od bloggera
31.10.2020, sobota, 08:16 - brouček
super
06.08.2020, čtvrtek, 07:01 - riedlss
Kolja: http://www.fcslovacko.cz/clanek/informace-k-prodeji-permanentek/7779.html
06.08.2020, čtvrtek, 05:46 - Kolja
Zdarec chci se optat bude prosím ještě možnost vyměnit permanentku b3 diky za odpoved
všechny komentáře
SUPPORTERS.CZ
http://www.supporters.cz/
FOTOGALERIE
Fanaticos Cup 2016

Invaze do Ševcova!
FCS - Plzeň
Invaze do Brna
kompletní fotogalerie
FCSLOVACKO.CZ
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
 
Více na fcslovacko.cz
FCSLOVACKO.COM
před 2 hodinami
Radši hrát o Konferenční ligu ...
před 3 hodinami
Svědík po poháru zase protočí ...
před 3 hodinami
AIK Stockholm by nám mohl vyho...
 
Více na fcslovacko.com
© 2008 Copyright fanaticos.cz & eLucky
FCSlovacko.com - FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace