Jméno:   Heslo:  
registrace
  
 
home   o fanaticos

Otevřený dopis vedení FCS a starostovi města UH

čtvrtek, 12.09.2013 08:00
images/clanky/204-mestsky-fotbalovy-stadion-uh-hradiste-580-250.jpg

Vážený pane Krejčí, vážený pane starosto,
na webu fanoušků našeho FC Slovácka proběhla diskuse k budoucím úpravám stadionu Miroslava Valenty.
Projekt je v současné době zpracováván projekční kanceláří a my, fanoušci, máme pocit, že k tomu máme co říci.
Jsme to přece i my, kdo stadion využívá. Z diskuse a vyplynuly následující požadavky fanoušků:

Podobné články

Přejeme si, aby se v projektu bylo pamatováno na:
- zvýšení propustnosti na tribunách (odstranění sedaček z řady, která zároveň slouží jako příchod/odchod na tribuny)
- zvýšení kapacity WC pod tribunami
- bezbariérové přístupy na tribunu C a D
- světelnou tabuli (LED obrazovku)
- vyřešení znečištěných sedaček v rozích
- zachování současného stavu sektoru pro domácí vlajkonoše
- vytvoření stálého místa pro uschováni ultras materiálu

Dále si přejeme, abychom byli o vývoji návrhu nového stavu stadionu průběžně informováni a stali jsme se, alespoň zčásti, účastníky projednávání budoucích úprav stadionu.

Nepřejeme si:
- oddělit všechny jednotlivé divácké sektory mezi sebou oplocením, zejména sektor pro vlajkonoše domácích

Věříme, že úpravy stadionu přispějí ke zkulturnění prostředí a tím i k větší návštěvnosti na domácích zápasech našeho klubu.

Za fanoušky, lídr kotle MirekShare |
Jméno Heslo
text
 • Šovkovskij - 13.09.2013, pátek, 11:33

  Přiznávám, že na céčku jsem nikdy neseděl, takže můj názor asi opravdu není opodstatněný, jen jsem si prostě nemyslel, že to je takový problém. Osobně si tedy myslím, že nápad The Reds tato sedadla jen prostě zablokovat, by byl optimální. Souhlasím s tím, že je přímo odmontovávat je nesmysl.

 • eLucky - 13.09.2013, pátek, 08:48

  to Šovki: mosíš to brat z pohledu člověka, který sedí uprostřed céčka. Pokud to není mamlas, který odchází 5 minut před koncem, aby sa netlačil, tak prostě ten odchod ze stadionu je dost šílený. A to eště nemluvím o tom, když se rozhodne někdo jít proti proudu východem za Déčkem namísto hlavní branou. Průchodnost té uličky je prostě šíleně malá. Nicméně osobně to nepovažuju za nějaký obrovský problém a návrh s prostým zablokovováním sedaček se mi zdá jako ideální řešení za pár šupek.

 • The Reds - 12.09.2013, čtvrtek, 17:31

  Drahý Šovki, asi jsi nikdy neabsolvoval průchod z jednoho konce na druhý na tribuně C, jinak by jsi neplácal takové hovadiny, že je to výmysl jednoho fanouška. Je to trvalý problém před, během i po zápase a to i když je průměrná návštěva! Jsem proti odstranění sedaček, ale měli by se zablokovat, aby na ně nikdo nesedal a zbytečně nevytvářel zábrany ve volnějším průchodu.

 • Šovkovskij - 12.09.2013, čtvrtek, 16:59

  Upřímně řečeno, nevím, kde tady soudruzi přišli na nějaký problém s prostupností na stadionu. Na fanouškovských stránkách Slovácka, v diskusi, je jen tuším jedna nějaká stížnost na tento stav věci. Proto považuji tento problém za zveličený a naprosto nesmyslný. Nechápu jeho podstatu. Křičí se tu kvůli začátkům zápasů v létě, a teď je tu historie kvůli jednomu fanouškovi, kterému se zdá útěk ze stadionu jako komplikovaný. Je to vcelku pozoruhodné. Ještě mne napadá jedna věc. Ve výše zmíněném článku se píše o vyřešení znečištěných sedačkách v rozích. Možná jsem Ufon a posledních dvacet let jsem zaspal, ale nevšiml jsem si, že by byla místa v rozích nějak dostavěna, natož, aby tam byla špína jako kdekoliv jinde na stadionu, načež dlouhodobě upozorňuji. A tady mi chybí další bod, týkající se diskuse s páněm Krejčím: jestli se hodlá za tyto nekřesťanské peníze stále chovat k fanouškům jako k dobytku, nebo se jeho filosofie posune trochu jiným směrem a budeme si na stadionu připadat alespoň jako ve středověku.

 • The Reds - 12.09.2013, čtvrtek, 15:58

  Jasný Lucky, jenže mám zkušenosti, že na těch sedačkách v průchozí uličce věčně někdo sedí už před zápasem. Neřeším, jestli oprávněně, nebo ne. Asi by to chtělo tyto sedačky "uzamknout" aby je nebylo možno používat. Myslím si, že by stačil obyčejný silný stahovací pásek, který používají ACABi... Pak by tam nikdo nevysedával a neblokoval by už tak úzký průchod z jednoho konce tribuny na druhý!

 • eLucky - 12.09.2013, čtvrtek, 14:38

  to The Reds: v případě "paniky" a jakéhokoli průseru, je vždy možnost využít jako únikový prostor hřiště, ostatně je to tak dáno, protože propustnost standartních východů z podélných tribun je opravdu žalostná. Jinak propustnost céčka je nyní tak žalostná, že opravdu stačí i dnešní slabé návštěvy na její ucpání před začátkem např. Do průchozí řady sice je možno stanartně zakoupit vstupenky, nicméně pokud je možnost jinde, tak si je tam nikdo nekoupí. I na zápas s Plzní byla tato místa až na pár vyjímek neobsazena. Nicméně to samozřejmě nevylučuje, že si tam někdo přesto sedne;) Co se týká perzekucí vůči aktivním fanouškům od FAČR, UEFA, PČR aj. tak si nemůžeme být stoprocentně jisti ničím, což už nám bylo několikrát náležitě dokázáno. Ono ani v řádech přímo povolené bambusové tyče na vlajky neznamená, že tyto bambusové tyče nejsou u vstupů zabaveny. V dnešní době si už nemožeme byt ničím jisti!

 • The Reds - 12.09.2013, čtvrtek, 13:57

  No já si myslím, že v případě slováckého stánku nejde dost dobře oddělit jednotlivé divácké sektory (tribuny), což je dáno přístupovými cestami na jednotlivé sektory. To nelze zrealizovat, aspoň mne nenapadá žádné řešení. Jedinou vyjimkou je sektor hostu, který má extra vstup. Tak jako Šovki, i já si myslím, že je zbytečné odmontovávat sedačky v přištupových uličkách. Když už to ten dotyčný architekt nedomyslel, tak bych to nechal tak a byla by to rezerva na exponované zápasy. Na normalní duely bych sem neprodával vstupenky / permice. Také by měly zmizet odpadkové koše z těchto uliček. Divím se, že na C-čku se doposud nikomu nic nestalo, protože průchodnost i při normálním stavu 4-5 tisíc návštěvníků je katastrofální. Nedejbože, kdyby došlo k nějakému zásadnímu problému a vznikla by panika, viděl bych to na pěkný průser...

 • Šovkovskij - 12.09.2013, čtvrtek, 09:40

  Myslím, že v dopise jsou obsáhnuty všechny nejpalčivější otázky. Já osobně jsem proti odstranění sedaček kvůli propustnosti, jelikož si nemyslím, že by byla situace v tak dramatickém stavu, kdy se fanoušci nemohou v klidu dostat ze stadionu - obzvláště, když stadion bývá poloprázdný, nevidím v tom osobně žádnou potíž. Co se týče oddělení diváckých sektorů oplocením, zejména pak pro vlajkonoše domácí, v únoru roku 2011 jsem psal panu Drábovi, předsedovi Komise pro bezpečnost a výstavbu stadionů tehdejšího ČMFS, e-mail, ve kterém jsem vyjádřil svou velkou nespokojenost s uvažovaným oddělením sektorů a navíc a zejména separací domácího kotle. Dostal jsem následující odpověď: Vážený pane, z Vašeho sdělení vyplývá, že chápete nutnost subsektoru pro vlajkonoše hostů. Problém umístit radikální diváky do samostatných sektorů "FANS", není nápadem, který vznikl z rozhodnutí ČMFS, aĺe vychází to Licenčního manuálu UEFA z roku 2006, kde se tato nutnost nazývá: "Strategií oddělení táborů soupeřících fanoušků"! V licenčním manuálu, v kapitole 7. Infrastruktura, je k tomu přímo uvedeno: 1.09. A - Každou tribunu musí být možno rozdělit na čtyři (4) oddělené, samostatné sektory. Každý sektor musí být oddělen plotem o min. výšce 1,80m. 1.14. A - Každý sektor musí být možno rozdělit do dvou menších subsektorů. Jediná vyjímka je přípustná v případě řízené evakuace stadiónu. K tomu důvodu se zřizují únikové východy obsluhované speciálně vyškolenými pořadateli. 1.31. C - Stadion - oddělení fanoušků hostí: - Přinejmenším 5% z celkové schválené kapacity stadionu musí být vyčleněno ve zvláštním sektoru pro fanoušky hostů, včetně vlajkonošů. Ti musí mít vlastní, od ostatních diváků hostí oddělený samostatný sektor (subsektor). Dovoluji si připomenout, že nejen v roce 2006, ale i 2010 a nyní 2012, je to (a bylo to) citováno v etapách všech "Projektů ligových stadiónů" a bude tak učiněno i pro roky 2015 a 2020., pokud FIFA či UEFA, nevydají k tomuto nařízení jiný výklad postupu! V případě kdy se jedná o vlajkonoše domácích, je to vše dáno podle místních poměrů a také způsobem chování těchto skupin na stadionu a velikost sektoru si určuje místní domácí klub. Musí však dodržovat vydaná kritéria. V každém případě, kdy je stadión používán pro pohárová utkání, kdy ani jeden ze soupeřících týmů není hlavním uživatelem stadiónu, musí být v rámci sektoru hostů vytvořen zde takový samostatný sektor "VD", jako má to druhé, zde hrající mužstvo v sektoru domácích. Jen pro příklad možného řešení uvádím způsob uspořádání tohoto problému v Praze na Slavii, kde sektor VD tvoří celá severní tribuna a pro případ zvětšení kapacity hostů lze použít 2/3 jižní tribuny. Pokud Vám moje vyjádření nebude stačit mohu Vám osobně podat detailnější vysvětlení. S pozdravem Josef Dráb Myslím tedy, že je jasné, co z této odpovědi vyplývá a jak se situace má.

Další články:
11.11.2013, pondělí, 12:57 - Report ze zápasu se Znojmem
03.11.2013, neděle, 18:39 - Report ze zápasu s Duklou Praha + video
27.10.2013, neděle, 20:55 - Report z výjezdu do Olomouce
20.10.2013, neděle, 21:22 - Report ze zápasu s Libercem + VIDEO!
02.10.2013, středa, 21:00 - Report ze zápasu s Baníkem Ostrava
VIDEA
Další články
Pojďme všichni na Spartu a fanděme! 10.08.2012, pátek, 23:54  
  Pojďme všichni na Spartu a fanděme!
Report ze zápasu s Bohemians 27.02.2011, neděle, 11:24  
  Report ze zápasu s Bohemians
Report z poháru ve Zlíně 09.09.2014, úterý, 19:15  
  Report z poháru ve Zlíně
BLOG FANOUŠKŮ
1. FC Slovácko získalo významn... 30.10.2020, pátek, 11:02  
  1. FC Slovácko získalo významn...
Slovácko výrazně posiluje aneb... 01.04.2018, neděle, 13:44  
  Slovácko výrazně posiluje aneb...
přidej vlastní článek
DISKUSE
05.11.2020, čtvrtek, 16:42 - Šovkovskij
Děkuji, za pozitvní (komentáře), jsem velice rád!:-)
02.11.2020, pondělí, 20:29 - Rado
vtipný aprílový článek od bloggera
31.10.2020, sobota, 08:16 - brouček
super
06.08.2020, čtvrtek, 07:01 - riedlss
Kolja: http://www.fcslovacko.cz/clanek/informace-k-prodeji-permanentek/7779.html
06.08.2020, čtvrtek, 05:46 - Kolja
Zdarec chci se optat bude prosím ještě možnost vyměnit permanentku b3 diky za odpoved
všechny komentáře
SUPPORTERS.CZ
http://www.supporters.cz/
FOTOGALERIE
Fanaticos Cup 2016

Invaze do Ševcova!
FCS - Plzeň
Invaze do Brna
kompletní fotogalerie
FCSLOVACKO.CZ
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
 
Více na fcslovacko.cz
FCSLOVACKO.COM
včera, 12:27
Slovácko čekají v letní přípra...
včera, 12:23
Slovácko si pojistilo jednu z ...
24.05.2022, úterý, 07:45
Slovácko hlásí první letní pos...
 
Více na fcslovacko.com
© 2008 Copyright fanaticos.cz & eLucky
FCSlovacko.com - FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace