Jméno:   Heslo:  
registrace
  
 
home   o fanaticos

Mezinárodní turnaj fanoušků EUROFANS ve Lvově aneb Opět i se Slováckem!

pondělí, 04.07.2016 14:40
images/blog/7340.jpg

Z tradičního fanouškovského turnaje EUROFANS v ukrajinském Lvově v malebných Karpatech, se stala nejen pro slovácké fanoušky hezká tradice. Vždyť pověstní slováčtí FANATICOS se zúčastní již počtvrté v řadě a za svá předchozí působení jak na hřišti, tak v restauracích, hospodách či barech se nemusí vůbec stydět.

Podobné články

Lvov  je největší město západní Ukrajiny a kulturní, vzdělávací, dopravní a hospodářské centrum celé západní části země. S více než 700 000 obyvateli je Lvov největším městem západní Ukrajiny a jejím hospodářským i kulturním centrem.

Toto krásné, historické město s řadou působivých památek, zajímavé architektury, chrámy, kostely, či řadou půvabných uliček, jehož hlavní perlou je bezesporu samotné centrum s hlavním náměstím Rynek (neplést si prosím se stejným, byť trošku menším náměstím v Kunovicích se stejným názvem), je zcela po zásluze na seznamu světového dědictví UNESCO, na jehož seznamu se při naší předposlední účasti ocitli i ukrajinští rozhodčí, kteří svým osobitým a zkostnatělým způsobem rozhodování zápasu pomohli domácí Ukrajině k těsné výhře 4:0 nad naším výběrem.

Jak jsem naznačil, Lvov se nalézá v západní části Ukrajiny, tedy zcela na opačném konci země, kde probíhá ruská válečná agrese. Město, jež bylo až do druhé světové války povětšinou součástí Polska, si zachovalo proevropský ráz i duch. Jak jsem zmínil v úvodu, ve městě je řada stylových restaurací, hospod nebo barů, kde se dá výborně najíst i napít, což je zejména pro unavené sportovce nezbytností. A to doslova za pakatel. Při mé poslední návštěvě před dvěma lety jídlo ve značkové restauraci jsem pořídil v přepočtu ani ne za 80 korun a láhev vodky v přilehlém supermarketu, kde moc jiného zboží nebylo, za 100 korun. To se Vám může zdát hodně, ale Ukrajinci preferují díky své zřejmé náklonnosti k tomuto nápoji větší objemy a tudíž nejčastější láhev má objem 0,7 litru, ale jsou i dvoulitrové. Tímto si u mne ukrajinský lid získal velký respekt a oblibu. Jelikož ukrajinská hřivna kvůli ruské invazi padá jak Baník Ostrava do druhé ligy, je možné, že ceny všeho ještě klesnou.

Ve Lvově se konalo i ME v roce 2012. Díky tomu byl vybudován i krásný, moderní stadion Arena Lviv pro 35.000 diváků. Smutnou zajímavostí je bohužel jeho další osud. Ze začátku na něm logicky působil i místní prvoligový klub Karpaty Lvov (jehož fanoušci jsou pořadateli tohoto mezinárodního turnaje), nicméně když se Karpatůrm v lize nedařilo, rozhodly se, že se vrátí na svůj původní domácí Stadion Ukrajina, postaveného v šedesátých letech minulého století...

Turnaj EUROFANS si každoročně užívá příval atraktivních i trošku exotických týmů. Mezi trošku exotické bych přiřadil gruzínské Dinamo Tbilisi, moldavské Zimbru Kišiněv, slovenskou Myjavu, Duklu Banskou Bystricu ze stejné destinace, nebo nějakou Zbrojovku Brno z letošního ročníku. Ocenění zaslouží jistě i výprava až Irska, která musí letět kunovickou  L-410 až z Dublinu. Dalšími zajímavými týmy jsou jistě AIK Stockholm, Kodaň, Dinamo Bukurešť, finský výběr, švédská reprezentace, se kterou se utkáme ve skupině (bohužel bez Ibrahimoviče, který už hltá první tréninkové dávky v Manchesteru United – švédští borci jistě budou hltat ve Lvově taky, ale tréninkové dávky to zřejmě nebudou). Nečekaně se turnaje zúčastní i domácí tým Karpaty Lvov. Je skutečně těžké někoho opomenout, neboť se jedná o pestrou skladbu. Musím však vyzdvihnout Feyenoord Rotterdam, což je bezesporu po Slovácku nejzvučnější tým turnaje.

Loňští vítězové, tým Bulharska, se bohužel letos nezúčastní, jelikož dvacet kilometrů za Sofií jim došel v dodávce benzín a k nejbližší benzinové pumpě ve Vídni to mají přes půl Evropy.

Turnaj začíná v pátek 8. července. Reprezentace Slovácka se letos utká s nizozemským Heerenveenem, a výběry Běloruska a Švédska.
S nizozemským klubem, tradičním účastníkem holandské nejvyšší soutěže, který občas nahlédne i do evropských pohárů, se utká v 11:50. Osobně se domnívám, že bude jednodušší Holanďany porazit, než napsat název jejich města plného eeee bez chyby. V 15:10 nás pak čeká mančaft Švédska a ten je bez Zlatana poloviční. Uvidíme nicméně, jaké postavy skutečně Vikingové budou. Skupinu zakončíme s reprezentací Běloruska, které máme co oplácet, neboť před dvěma lety nás ve vyřazovacích bojích vyřadili až na penalty a já byl u toho. I přes to se jednalo o nadčasový výsledek, protože tým dosáhl možná více, než na co měl. Dovolím si upozornit, že na Ukrajině je jiné časové pásmo, takže platí Kyjevský čas, tj. o hodinu více.

Pevně věřím, že to nebude zápas poslední, protože ze skupiny by měly postupovat tři týmy ze čtyř a pevně zastávám názor, že kluci mají nejen vysokou herní kvalitu, ale i pevný charakter a vůli.

Vyhlašují, že si jedou do Lvova nejen užít, ale chtějí dosáhnout i maximálního sportovního úspěchu a to bez správné a důsledné životosprávy nepůjde. Jak Lvov a jeho lákadla a pokušení ze svých předchozích účastí znám, říkám: K tomu jim dopomáhej Bůh:-)

Tak šohajé, hodně štěstí a ať se daří!

Šovkovskij - zobrazit další články uživatele
Přidejte do blogu fanoušků také svůj článek!


Share |
Jméno Heslo
text
 • Šovkovskij - 12.07.2016, úterý, 11:52

  Tohle se mi nelíbilo, když už jsme hráli při mé zatím poslední účasti s Myjavou a Slováci, kterých snad nebylo ani 11, si naverbovali čtyři šikovné Ukrajince. Tohle by se mělo na jinak perfektním turnaji nějak ošetřit. Ale možná si pořadatelé říkají, když za Francii hraje osm černochů, ze Němce pět Turků, nebo za Švýcarsko pět Albánců a tři borci z Bosny a Hercegoviny, proč by za Myjavu nebo Tre kronor nemohli hrát Ukrajinci. Vikingové rotují v hrobě:-D

 • Greif - 12.07.2016, úterý, 09:25

  Švédký tým byl fakt poloviční ale nasadili asi polovinu Ukrajinců kteří s vodkou nemají problémy jako my , takže pro švédsko první 3 body za celou historii šampionátu :D Ps vyhráli celý turnaj tým Ukrainy

 • Šovkovskij - 09.07.2016, sobota, 14:39

  Babu: Ano, děkuji, děkuji:-)

 • Babu - 08.07.2016, pátek, 16:11

  šovki, už by to mělo být ok, šlo jen o zařazení do kategorie.

 • Šovkovskij - 05.07.2016, úterý, 16:44

  Docela by mne zajímalo, proč se nový článek ve fansblogu nezobrazí na úvodní stránce v sekci Blog fanoušků, ale až následně přímo zde v samostatné části. Je to docela zvláštní:-)

Další články:
VIDEA
Další články
ČEKÁ NÁS: Jablonec 30.07.2013, úterý, 09:00  
  ČEKÁ NÁS: Jablonec
Report ze zápasu s Hradcem Králové 28.10.2012, neděle, 20:51  
  Report ze zápasu s Hradcem Králové
Výjezd do Příbrami, aneb Daleká cesta do Starkastánu 21.09.2010, úterý, 12:22  
  Výjezd do Příbrami, aneb Daleká cesta do Starkastánu
BLOG FANOUŠKŮ
1. FC Slovácko získalo významn... 30.10.2020, pátek, 11:02  
  1. FC Slovácko získalo významn...
Slovácko výrazně posiluje aneb... 01.04.2018, neděle, 13:44  
  Slovácko výrazně posiluje aneb...
přidej vlastní článek
DISKUSE
05.11.2020, čtvrtek, 16:42 - Šovkovskij
Děkuji, za pozitvní (komentáře), jsem velice rád!:-)
02.11.2020, pondělí, 20:29 - Rado
vtipný aprílový článek od bloggera
31.10.2020, sobota, 08:16 - brouček
super
06.08.2020, čtvrtek, 07:01 - riedlss
Kolja: http://www.fcslovacko.cz/clanek/informace-k-prodeji-permanentek/7779.html
06.08.2020, čtvrtek, 05:46 - Kolja
Zdarec chci se optat bude prosím ještě možnost vyměnit permanentku b3 diky za odpoved
všechny komentáře
SUPPORTERS.CZ
http://www.supporters.cz/
FOTOGALERIE
Fanaticos Cup 2016

Invaze do Ševcova!
FCS - Plzeň
Invaze do Brna
kompletní fotogalerie
FCSLOVACKO.CZ
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
 
Více na fcslovacko.cz
FCSLOVACKO.COM
včera, 10:40
Maratonec ze Slovácka předbíha...
15.01.2022, sobota, 18:13
Jurečka a Slovácko? Dohoda dal...
15.01.2022, sobota, 18:05
Jurečka ze Slovácka neutíká, j...
 
Více na fcslovacko.com
© 2008 Copyright fanaticos.cz & eLucky
FCSlovacko.com - FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace