Jméno:   Heslo:  
registrace
  
 
home   o fanaticos

Druhý den v Rakousku aneb Vzhůru na Dynamo Kyjev!

neděle, 26.06.2011 08:04
images/clanky/sovki_rak.jpg

 Zdravím Vás opět přátelé,

Podobné články

než se rozepíši o našem druhém dnu v Rakousku, musím se podle našeho Ústavního soudu omluvit následujícím:
1.) Robertovi Jurčekovi, bydliště Uherský Ostroh: jeho tričko nebylo růžové, ale světle modré
2.) Robertovi Jurčekovi za to, že z mého článku vyplývá, že je homoseuál, což samozřejmě není pravda.
3.) Tempexovi (Ryl Václav) za mylně uvedenou váhu. Nejedná se o 54 tun, ale jen o 38 tun.
4.) Zehimu (Kamil Zach) z Bojkovic za najetý počet km na jeho Felicii (nejedná se o 584.957 km, nýbrž jen o 524.985 km)


Všem výše uvedeným se omlouvám a nebýt Ústavního soudu, nikdy se k tomu nesnížím.

Po té, kdy jsme MY FANOUŠCI SLOVÁCKA opustili Vídeň, císařské město, kde jsme obdivovali Schonnbrunn či se zvěčnili v Prátru, a podobně jako další desítky rakouských přátel pozdně poobědvali v McDonaldu za jedno eruo (já osobně si to mohu dovolit – měl jsem pět přesčasů, takže má výplata atakovala magickou hranici 10.000 čistého), jsme se rozhodli pokračovat.

S počtem ubíhajících kilometrů se začínalo stmívat a vzhledem k Tempexově poloze ve Felicii , ve které zaujal pozici Sovětský svaz (roztáhnem se na všechny strany), mě začaly brnět nohy. Dokonce i volant se musel přestěhovat na střechu. Tímto děkuji odborníkům ze Škodovky, kteří počítali s tímto aerodynamickým pvrkem a zatímco Tempex měl nohy na střeše, což málem vyvolalo kolizi Zeměkoule s Měsícem, já jsem umýval nádobí ve sklepení. Noc tímto začala být vítanou.

K naší smůle začalo pršet a začínalo být jisté, že bude nutné najít místo k nocování takové, kde nebudou kapky deště padat na hlavu. Půjčovna kabrioletů za dva centy neprošla, jelikož i ve Felicii nám pršelo na hlavu, a to i zadarmo.

I přes pět mých přesčasů a dalších tří euro, které jsme ukradli slepému žebrákovi ve Vídni, když obědval bažanta na víně, jsme neměli ani na bordel, kde jinak pouštěli zadarmo. Možná byla chyba, když jsme jako výzvědčíka poslali Tempexe, který při vchodu zbořil futra. Bordelmamá ho hned vyvedla se slovy: „Šadný Šéch, dobjý Šéch“, načež jí Tempex nenápadně šáhl na prso a ukradl vídeňský knedlík, o který se podělil s ostaníma holkama z Bulharska.

Nám ostatním nezbývalo, než na parkovišti dělat reklamu na laciný český trhák z osmdesátých let, ve kterém mimochodem projíždíme Felicií Rakouskem. Vyloudili jsme tři centy a spacák.

Sova začala výt a medvěd broukat. Po té, kdy jsme rozsvítili baterku, kterou jsme si půjčili z rakouského Lídlu, jsme poznali Tempexe, který zpíval dětskou ukolébavku. Ten tímto malé rakouské městečko vyhnal na překážkový běh a nám zbyly čtyři domy k noclehu a zásoby na týden. Vyhladovělý Tempex však všechno zvládl za deset minut a my byli opět hladoví a bez střechy nad hlavou.

Když si Vašek ulevil  a nastalo zemětřesení, nezbývalo, než opět vyjet do hor. Mercedesy, BMW, Audiny hned popraskaly, jen Felicia přežila, neboť ta je věčná. K tomu bohužel pořád pršelo. Sice jsme pořád disponovali devíti centy, ale ty jsme nechávali na horší časy. Dostali jsme však skvělý nápad přespat v tunelu. Robertek s Kamilkem pěkne přespinkali v teplíčku Felicie, já s Tempexem jsme byli odsouzeni k přespání ve stanu.

Nejhorší ze všeho bylo rozpoznat stan. Když jsem postavil konečně desetimetrové monstrum, dostal jsem pohlavek od Tempexe, ať mu nerozebírám jeho trenky. Stan byl jinak asi poloviční. Doma jsem bohužel nechal polštářek a přikrývku, takže jsem byl nucen spát na Tempexově ruce a jako přikrývka mi musela postačit plachta, kterou jsme měli půjčenou od místního zemědělského družstva, které taky uteklo. Nejhorší však bylo, když jsem se s Tempexem přetahoval o karimatku. Byl to boj dlouhý a trval 35 sekund. Zvítězilo právo silnějšího a mně nezbývalo, než se opět spolehnout na plachtu od zemdědělského družstva. Nicméně na svůj boj jsem byl hrdý, uškublil jsem pěticentrimetrový kus vídeňského knedlíku a jal jsem se bohatě povečeřet. Jsem na sebe patřičně hrdý.

A den třetí? Ten bude zase příště.

Šovkovskij

Šovkovskij - zobrazit další články uživatele
Přidejte do blogu fanoušků také svůj článek!


Share |
Jméno Heslo
text
 • kalichx - 11.07.2011, pondělí, 16:13

  Šovkiho články jsou nejlepší...;DD

 • Šovkovskij - 28.06.2011, úterý, 16:35

  Petrov: Díky, Ty mě normálně dostáváš do rozpaků. Myslím, že každopředzápasová chvilka poesie je na místě, nicméně se obávám, že někteří mí obdivovatelé (minimálně jeden, možná i dva), by toto psychicky neunesli a emigrovali by na Sibiř, zpět do Zlína, odkud pocházejí, či do jiných bohem zapomenutých pustin. Je otázkou, zda-li by zde někomu chyběli.

 • Petrov - 27.06.2011, pondělí, 21:08

  Okurková sezona stojí za ... tak to nám Šovki zdatně vynahrazuje. Navrhuji před každým zápasem udělat chvilku pro literaturu a přečíst pár řádků z Šovkiho zápisků :)))

 • Šovkovskij - 27.06.2011, pondělí, 15:53

  Mr. Fulham: Nad tím jsem vážně uvažoval.

 • Mr. Fulham - 26.06.2011, neděle, 20:09

  Tak třeba to vždycky můžeš zahájit slovy "My fanoušci Slovácka..." ;-)

 • Šovkovskij - 26.06.2011, neděle, 19:22

  Po naší návštěvě Rakousko zvažuje napodobení Řecka a s tím spojeného vyhlášení státního bankrotu.

 • Arsen79 - 26.06.2011, neděle, 19:18

  ... už teď netrpělivě čekám, zda-li se s tou nízkou dojivostí krav v Bangladéši vypořádali lépe, než Rakousko s návštěvou tebe a Tempexe.

 • Šovkovskij - 26.06.2011, neděle, 19:15

  Arsene, uznávám, že máš svým způsobem pravdu, ale mazat už to nebudu a ty další dva články (čtyři dny - čtyři články) budeš muset vydržet, když už to mám rozepsané a dějovou linii už mám zcela zváženou. Ale příště už budu psát opět výhradně na téma Slovácko s občasnými odbočkami na téma nízké dojivost krav v Bangladéši či historie kožedělnictví ve skandinávských zemích, což jsou naprosto zajímavá témata, kterými se momentálně zabývám.

 • Arsen79 - 26.06.2011, neděle, 19:06

  ... věřím, že nejen celá Víděň ale celé Rakousko obrátilo svou pozornost od Temelína k místům, kde se s Tempexem právě pohybujete. Já jen ke článku napsal svůj názor, že jde o článek úpně mimo mísu Fanaticos a ikdyž je to vtipné a zcela dle značky Šovkovskij, sem nepatří. To jestli to sem budeš dále dávat je tvá věc.

 • Šovkovskij - 26.06.2011, neděle, 18:55

  V první řadě děkuji slečnám za podporu a Petrovovi za pochvalu. Arsene, určitě si nemyslím, že zde někoho urážím, dělám si legraci ze všech a jak je patrné, tak i ze sebe. Já si prostě stojím za tím, že kdo chce, přečte si to, kdo nechce, tak to přejde. A na závěr jedna zásadní věc. Osobně se domnívám, že to, jestli se vlezu na karimatku s Tempexem, je zcela zásadní a záleží na tom světová ekonomika. Škoda, že jsi neviděl ty davy nejen rakouských novinářů, které tohle zajímalo. Příští měsíc se na toto téma dokonce uskuteční tisková konference ve Vídni a karimatku samozřejmě bereme s sebou. -

 • Arsen79 - 26.06.2011, neděle, 18:55

  to Babu: blog to je, ale ne o výletu na Kokořín. Je to můj názor. Je to jako bych na stránky o vaření psal o sobotním výletu na motorce.

 • Arsen79 - 26.06.2011, neděle, 18:39

  ... Šovki, obdivuju to, že jsi schopný napsat (vyplodit) podobné články, které jsou z většiny vtipné a trefné, nicméně dle mého tento článek nemá nic společného s Fanaticos či fotbalem na Slovácku. Pouze využíváš těchto stránek v tento moment účelově (omluvou ti "okurková sezona"). To jestli tady někoho ve svých článcích urážíš je mi jedno, ... Ale jak jsem psal dříve: podobný článek je tzv. "mimo mísu" a sem se mi prostě nehodí. Možná by jsi si mohl založit extra blog, kde by si jistě Šovky-fandové cestu našli. Nedovedu si tady totiž představit, že by své pocity z dovolené či výletu takto mimo téma Fanaticos každý dával - je rozdíl číst o tom, jak v polsku funguje kotel, nebo o tom, že nevejdeš na karimatku s Tempexem.

 • Petrov - 26.06.2011, neděle, 17:50

  Šovki nechceš vydat knížku? Ty tvé povídky jsou lepší a lepší. :) Už se těším na den třetí

 • molinka - 26.06.2011, neděle, 13:43

  jako myslím si že Šovkiho všichni známe a víme co od něj můžeme čekat, takže ti co byli zmínění ve výše uvedeném článku to berou určitě s rezervou;) Šovki díky za pokračování v době okurkové sezony se ráda zasměju :)

 • Babu - 26.06.2011, neděle, 13:06

  je to blog, pište si sem, co chcete :-) jináč jasné, goore, cenzuráá, čekala sem, kdo se zase začne ját křičet :-)

 • Šovkovskij - 26.06.2011, neděle, 10:13

  Zároveň jsem ale rád, že takový Goor má potřebu sem pořád lozit a řešit mě. "Ožralec" si asi na to bude muset dát jedno předobědové:-))

 • Šovkovskij - 26.06.2011, neděle, 09:30

  Hoši, díky, konečně mi to někdo vysvětlil.-)

 • Goor - 26.06.2011, neděle, 09:29

  SK: Ajajaj. Obávám se, že tvůj příspěvek bude smazán :-) To víš, nekteří můžou urážet druhé, ale když pak o něm napíšeš, že je to ožralec a dáš sem video z vájezdu, tak to smaže...

 • Slovácko Kingdom - 26.06.2011, neděle, 09:21

  Šovki: Rozdíl je v tom, že to byl report, ze kterého si člověk udělal obrázek, jak to v tom Polsku vlastně funguje. Prostě zajímavá věc. Tvoje věci jsou spíš o ponižování jiných, ale někdy se tomu i směju.

 • Šovkovskij - 26.06.2011, neděle, 08:50

  Teď si čtu článek RNA týkající se výjezdu do Poznaně, tam nikde Tvůj komentář, že to sem nepatří, nevidím... Proč? Radka mám rád, ale podle čeho rozlišuješ, že to sem patří a tohle ne? Jsme čtyři fanoušci a velcí, Slovácka a vyjeli jsme na výlet. Kdo chce, tak si to přečte, kdo ne, tak ať se dívá na Rady ptáka Loskutáka. Ale takové chytračení opravdu nemusím.

 • Šovkovskij - 26.06.2011, neděle, 08:29

  Díky, myslím, že co sem patří a co ne, si rozhodne samotný čtenář, obzvlášť, když je okurková sezona:-)

 • Arsen79 - 26.06.2011, neděle, 08:21

  hezké, ale zápisky z osobního deníčku o ukrajinské divizi sem nepatří

Další články:
02.10.2011, neděle, 09:28 - Mnoho povyku pro nic - autor Slovácko Kingdom
29.09.2011, čtvrtek, 06:50 - České řeky - pro rybáře! - autor Goor
24.09.2011, sobota, 07:52 - Dnes na Baník aneb Naposledy, naposledy na Bazaly! - autor Šovkovskij
19.08.2011, pátek, 11:23 - Rozhovor s Jaromírem Blažkem aneb Vzpamatujte se, dlaždiči! - autor Šovkovskij
21.07.2011, čtvrtek, 17:49 - Šokující výměna – Došek – Chmelíček – Messi aneb Jednání ve vlčnovských búdách - autor Šovkovskij
VIDEA
Další články
Něco málo ze zápasu s Bohemians 1905 19.04.2010, pondělí, 13:22  
  Něco málo ze zápasu s Bohemians 1905
Je mi zle 18.08.2010, středa, 08:30  
  Je mi zle
1. FC Slovácko získalo významného partnera aneb Skvělá zpráva v těžkých časech! 30.10.2020, pátek, 11:02  
  1. FC Slovácko získalo významného partnera aneb Skvělá zpráva v těžkých časech!
BLOG FANOUŠKŮ
1. FC Slovácko získalo významn... 30.10.2020, pátek, 11:02  
  1. FC Slovácko získalo významn...
Slovácko výrazně posiluje aneb... 01.04.2018, neděle, 13:44  
  Slovácko výrazně posiluje aneb...
přidej vlastní článek
DISKUSE
05.11.2020, čtvrtek, 16:42 - Šovkovskij
Děkuji, za pozitvní (komentáře), jsem velice rád!:-)
02.11.2020, pondělí, 20:29 - Rado
vtipný aprílový článek od bloggera
31.10.2020, sobota, 08:16 - brouček
super
06.08.2020, čtvrtek, 07:01 - riedlss
Kolja: http://www.fcslovacko.cz/clanek/informace-k-prodeji-permanentek/7779.html
06.08.2020, čtvrtek, 05:46 - Kolja
Zdarec chci se optat bude prosím ještě možnost vyměnit permanentku b3 diky za odpoved
všechny komentáře
SUPPORTERS.CZ
http://www.supporters.cz/
FOTOGALERIE
Fanaticos Cup 2016

Invaze do Ševcova!
FCS - Plzeň
Invaze do Brna
kompletní fotogalerie
FCSLOVACKO.CZ
05.08.2021, čtvrtek, 11:21
Petržela: V Plzni musíme být produktivně...
02.08.2021, pondělí, 18:41
VIDEO: Michal Kohút nejen k vítězné tref...
02.08.2021, pondělí, 08:00
VIDEO: Jan Kalabiška po zápase s Dynamem
 
Více na fcslovacko.cz
FCSLOVACKO.COM
před 5 minutami
Slovácko podepsalo Doskiho. Šu...
před 6 hodinami
Slíbil, že zůstane, ale utekl ...
29.06.2022, středa, 08:18
Trávník vedl Slovácko jako kap...
 
Více na fcslovacko.com
© 2008 Copyright fanaticos.cz & eLucky
FCSlovacko.com - FCSlovacko.cz - Fanshop - FanaticosFCS - FCS - ženy
FOTO J.A.M. - Chraňme zeleň! - Úklidovka UH - Zvířecí nebe

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace